• საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალ...
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ა., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებული მართლსაწინააღმდეგოდ ინახავდა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკულ საშუალება „ჰეროინს“. სამართალდამცველებმა ნარკოტიკული საშუალება ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვას გულისხმობს.

• Patrol police officers detained one person in Tbilisi for illegal purchase and k...
Patrol police officers detained one person in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities
The officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained previously convicted N.A. (DoB 1994), for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities in Tbilisi.
The investigation established that the detainee was illegally keeping “Heroin” drug in especially large quantities. Law enforcement officers seized the drug as evidence.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.